Titulní obrázek

Chraňte svůj vůz před kroupami

23.srpen 2012

Pokud nemáte zaparkované své auto v garáži, měli byste si pořídit vhodnou pojistku. Celé roky se Vašemu autu nemusí nic stát, ovšem když přijdou kroupy, vůz neuchrání nic. Kroupy auto nezničí, ale poškodí ho. Jeho cena tak začne rychle klesat dolů.

Pojištění vozidel: připojištění čelního skla je jedním z nejrozšířenějších připojištění k povinnému ručení nebo k havarijnímu pojištění. Můžete si zvolit připojištění s limitem od 5000 kč až po 50000 Kč. Některé pojišťovny vyžadují spoluúčast, jiné zas pojišťují např. všechna skla na vozidle.

Mohlo by se zdát, že ti, kteří mají auto dobře pojištěné, se nemusejí ničeho bát. Proti kroupám se můžete pojistit buď v rámci havarijního pojištění, kdy se na to budou vztahovat veškeré spoluúčasti jako na ostatní rizika, nebo se nově můžete u většiny pojišťoven připojistit i v rámci povinného ručení.

Zájem o připojištění proti kroupám vzrostl zejména po velkém krupobití před dvěma lety. Pro pojištění proti kroupám pojišťovny nabízejí většinou dvě varianty. Buď je součástí rozšiřujícího balíčku, který obsahuje i další rizika, nebo je možné se proti nim připojistit. Připojištění stojí ročně zhruba mezi 300 až 1.500 korunami ročně s limitem maximálně 50 tisíc korun proti kroupám. Zároveň je tu i spoluúčast od 500 do 10.000 korun.

Bohužel, neznamená, že po opravě bude auto v původním stavu. Taková je bohužel realita. Proto se vyplatí i pojištěné auto před kroupami schovat. Ideální jsou sice placená, ale zato krytá parkovací stání, v nouzi poslouží cokoliv včetně mostních oblouků a nejrůznějších předem vytipovaných míst pod střechou – například na některých vlakových nádražích se taková místa dají najít. 

Pokud si nechcete vůz připojistit v rámci povinného ručení nebo havarijního pojištění, máme pro vás typ. Auto totiž můžete překrýt speciální plachtou. Na vnitřní straně je všitá asi třímilimetrová vrstva pěny podobné molitanu, která dokáže kroupy zastavit tak, aby se nepoškodil lak nebo nepromáčkla karosérie.